czarna rzadka biegunka ad 5

Chociaż najczęściej stosowanym przez kręgarzy zabiegiem była manipulacja kręgosłupa, dodatkowe zabiegi obejmowały upał, zimno, diatermię, ultrasonografię, stymulację elektryczną i trakcję. Średnia liczba stosowanych leków na receptę lub bez recepty była wyższa wśród pacjentów obserwowanych przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, ortopedów lub dostawców HMO niż wśród pacjentów obserwowanych przez chiropraktorów (3,5 vs. 2,3 leków, p <0,001). Liczba leków była podobna w warstwie podstawowej, ortopedycznej i HMO. Pacjenci, którzy widzieli kręgarstwo, przyjmowali średnio 0,7 leków na receptę podczas epizodu bólu pleców, w porównaniu z 1,9 leków na receptę przyjmowanych przez pacjentów, którzy widzieli opiekunów podstawowych, ortopedów lub dostawców HMO. Najczęściej stosowanymi lekami były acetaminofen, dostępne bez recepty niesteroidowe leki przeciwzapalne, niesteroidowe leki przeciwzapalne na receptę, środki zwiotczające mięśnie i środki odurzające.
Zwykłe radiogramy kręgosłupa były częściej używane przez chiropraktorów i ortopedów (w 67 do 72% pacjentów) niż przez inne grupy świadczeniodawców. Nie było żadnych statystycznie istotnych różnic w korzystaniu z radiogramów wśród trzech podstawowych warstw opieki. Tomografia komputerowa i obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego, które były stosowane we wszystkich warstwach, były najczęściej stosowane w warstwie ortopedycznej, a najrzadziej w warstwie HMO.
Wskaźniki hospitalizacji były niskie we wszystkich sześciu warstwach. Ogólna stawka wyniosła 3,5 proc. Tylko jeden pacjent w warstwie HMO trafił do szpitala.
Tabela 3. Tabela 3. Całkowite bezpośrednie koszty ambulatoryjne na epizod bólu w dolnej części pleców. Oszacowaliśmy opłaty za opiekę ambulatoryjną w każdej z sześciu warstw (Tabela 3). Prezentowane są zarówno dane nieskorygowane, jak i dostosowane. Ze względu na małą liczbę hospitalizacji skupiliśmy się na opłatach ambulatoryjnych. Kręgarze i ortopedzi mieli najwyższe opłaty. Opłaty chiropraktorów były wysokie ze względu na użycie radiogramów i dużą liczbę wizyt w biurze, które zrekompensowały niskie opłaty za wizytę. Opłaty ortopedów były wysokie ze względu na wysoki ładunek za wizytę, stosowanie procedur diagnostycznych i stosowanie fizykoterapii.
Dystrybucja opłat za każdy epizod bólu pleców była mocno wypaczona, z niewielkim odsetkiem pacjentów (6 procent), którzy mieli opłaty ambulatoryjne przekraczające 2 000 USD. Średni ładunek na odcinek, który jest mniej zależny od wpływu tych wartości odbiegających od średniego ładunku, wykazuje ten sam wzór, z wyższymi medianowymi opłatami w warstwach ortopedów i kręgarzy (tabela 3). Opłaty w trzech podstawowych kategoriach opieki były bardzo podobne. Warstwa HMO miała mniej wartości odbiegających od innych warstw (3 procent pacjentów z HMO miało opłaty przekraczające 2 000 USD). Transformacja logów i testy nieparametryczne dały podobny wzór.
Tabela 4. Tabela 4. Satysfakcja pacjentów i ich postrzeganie. Podczas wywiadu, podczas którego pacjent zgłosił całkowite wyleczenie lub podczas sześciomiesięcznego wywiadu, dla tych, którzy nie zgłosili całkowitego wyzdrowienia, pacjenci zostali zapytani o ich ogólne zadowolenie z opieki, którą otrzymali. Pacjenci, którzy widzieli kręgarstwo, zgłaszali znacznie wyższy stopień zadowolenia niż ci, którzy widzieli praktyków w pozostałych czterech warstwach (Tabela 4)
[hasła pokrewne: gościec stawowy objawy, grudki chłonne w gardle, najnowsza wersja wtyczka vlc web plugin ]

Powiązane tematy z artykułem: gościec stawowy objawy grudki chłonne w gardle najnowsza wersja wtyczka vlc web plugin