czarna rzadka biegunka ad 7

Alternatywnie, leczenie zapewnione przez losowo wybranych kręgarstwo w naszym badaniu może nie być tak skuteczne, jak leczenie zapewnione w próbach, w których interwencja została znormalizowana. Czy nasze odkrycia odzwierciedlają naturalną historię ostrego bólu krzyża, zasadniczo bez modyfikacji przez opiekę medyczną lub chiropraktyka. Ponieważ nasze badanie nie obejmowało grupy pacjentów, którzy nie zwracali uwagi na ostry ból pleców, nie możemy odpowiedzieć na to pytanie. Należy zbadać udoskonalone techniki samoopieki. Ostry ból pleców wystarczająco uniemożliwia jednak, aby wiele osób nadal szukało profesjonalnej opieki.
Nasze stwierdzenie, że pacjenci w kręgach chiropraktyków byli bardziej zadowoleni z ich opieki niż pacjenci w innych warstwach, jest zgodne z wynikami wcześniejszych badań przeprowadzonych przez Cherkin i MacCornack.11 Wiele pomiarów wyników (czas na odzyskanie funkcji i powrót do pracy czas do całkowitego wyleczenia i status funkcjonalny) były podobne w warstwie chiropraktyki i lekarza, jednak pacjenci widziani przez chiropraktyków wykazywali większą satysfakcję z badania i wyjaśnienia problemu. Pacjenci i ubezpieczyciele muszą uwzględnić kompromis pomiędzy znacząco niższymi opłatami przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej a wyższym poziomem zadowolenia z opieki, jaką zapewniają chirurdzy i chirurdzy ortopedzi.
Nasze badanie ma wpływ na politykę opieki zdrowotnej. Koszty ostrego bólu pleców są znaczne. Poprzednie badania przeprowadzone przez naszą grupę wykazały, że 3 procent populacji Północnej Karoliny każdego roku szuka pomocy w ostrym bólu krzyża.8 Ważne jest porównanie skuteczności krótkich i długich cykli manipulacji kręgosłupa. Ponieważ wybór pomiędzy specjalistami i lekarzami chiropraktycznymi jako głównymi dostawcami opieki nie jest związany z różnicą w wynikach funkcjonalnych, koszty krańcowe (tj. Zwiększona opieka bez poprawy funkcji) są bardzo wysokie. Chociaż badacze medyczni powinni nadal poszukiwać skuteczniejszych terapii ostrego bólu pleców, dalsze stosowanie minimalnie skutecznych terapii i drogich testów diagnostycznych o niskiej wydajności doprowadziło do poziomu wykorzystania opieki zdrowotnej, którego prawdopodobnie nie da się utrzymać w erze coraz bardziej ograniczonej zasoby.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez dotację (HS06664) od Agencji ds. Polityki i Badań Opieki Zdrowotnej.
Jesteśmy wdzięczni Richardowi Deyo, MD, MPH i zespołowi ds. Oceny skutków Back Back w Seattle za wykorzystanie ich kwestionariuszy i pomocnych komentarzy.
Author Affiliations
Z Sheps Centre for Health Services Research (TSC, AJ) i departamentów medycyny (TSC, JG), medycyny rodzinnej (DRS), biostatystyki (JF) i biznesu (CM), University of North Carolina, Chapel Hill.
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Carey z Sheps Center for Health Services Research, 725 Airport Rd., 2nd Fl., UNC-CH, CB # 7590, Chapel Hill, NC 27599-7590. Badacze biorący udział w Projekcie Back Pain w Północnej Karolinie to: P. Curtis, J. Darter, G. DeFriese, A. Evans, N. Hadler, G. Hunter, J. Joines, W. Kalsbeek, T. Konrad, R. McNutt, T. Ricketts i D. Taylor.

[hasła pokrewne: przychodnia 11 listopada, endoproteza stawu biodrowego rehabilitacja, pieczona ryba w piekarniku ]

Powiązane tematy z artykułem: endoproteza stawu biodrowego rehabilitacja pieczona ryba w piekarniku przychodnia 11 listopada