Częstość wykrywania gruczolaka i ryzyko raka jelita grubego i śmierci AD 3

Wymienieni autorzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za projekt badania, zbieranie danych, decyzję o przesłaniu manuskryptu do publikacji oraz przygotowanie manuskryptu. Badanie to zostało przeprowadzone w ramach National Cancer Institute (NCI) Cancer Research Network i jako część finansowanego przez NCI konsorcjum populacyjnego badania optymalizacyjnego skriningu poprzez spersonalizowane programy (PROSPR). Konsorcjum PROSPR prowadzi wielostanowiskowe, skoordynowane, interdyscyplinarne badania w celu oceny i usprawnienia procesów badań przesiewowych w kierunku raka. Badania kolonoskopowe
Kolonoskopie zostały zidentyfikowane na podstawie zapisów elektronicznych za pomocą kodów bieżących terminologii proceduralnej, a gruczolaki wykryte podczas kolonoskopii zostały zidentyfikowane przy użyciu kodów Nomenklatury Systematyzowanych Leków. Użyliśmy algorytmu, który zawierał dane z elektronicznych zapisów konsultacji, klinicznych kodów diagnostycznych z Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób, 9. rewizja i testy laboratoryjne, patologiczne i radiologiczne w celu sklasyfikowania wskazań do kolonoskopii jako badania przesiewowe, nadzór lub diagnostyka. Badanie przesiewowe zdefiniowano jako kolonoskopię, w przypadku której nie było nadzoru ani wskazania diagnostycznego. Badanie inwigilacyjne zostało zdefiniowane jako kolonoskopia, dla której nie było wskazania diagnostycznego i które wykonano u pacjenta, który był poddany kolonoskopii w ciągu ostatnich 10 lat lub sigmoidoskopii w ciągu ostatnich 5 lat lub który miał historię polipów lub raka jelita grubego . Wskazanie diagnostyczne zostało przypisane, jeżeli pacjent przed kolonoskopią wykonał jedno lub więcej z następujących badań: pozytywny wynik testu na obecność hemoglobiny w kale w ciągu ostatniego roku; stan żołądkowo-jelitowy, taki jak ból brzucha, niedokrwistość z niedoboru żelaza, krwawienie z przewodu pokarmowego, niewyjaśniona utrata masy ciała, zmiana nawyków jelitowych, nieprawidłowy wynik w obrazowaniu jamy brzusznej, polip wykrywany za pomocą giętkiej sigmoidoskopii lub zapalenie uchyłka, w ciągu ostatnich 6 lat miesięcy; lub diagnozy zapalnej choroby jelit w ciągu ostatnich 10 lat. Badania walidacyjne potwierdziły wysoki poziom czułości i dokładności w zakresie wychwytywania badań kolonoskopowych, wskazań do kolonoskopii, wykrywania nowotworów i wykrywania gruczolaków.
Wyniki raka
Rak interwałowy zdefiniowano jako rak jelita grubego rozpoznany pomiędzy 6 miesiącem a 10 rokiem po kolonoskopii; nowotwory rozpoznane w ciągu 6 miesięcy po kolonoskopii zostały uznane za wykryte przez badania indeksu. Wczesne okresowe raki były zdiagnozowane pomiędzy 6 a 35 miesiącem po kolonoskopii; opóźnione nowotwory to te, u których zdiagnozowano 3 lub więcej lat po kolonoskopii. Ryzyko raka odcinka między pacjentami, u których wykonano więcej niż jedną kolonoskopię, przypisano lekarzowi, który wykonał ostatnią kolonoskopię.
Dane dotyczące rozpoznania i stadium gruczolakoraka jelita grubego uzyskano z rejestrów nowotworów Kaiser Permanente Północnej Kalifornii i Kalifornii, które są częścią rejestru Surveillance, Epidemiology and End Results (SEER)
[przypisy: gościec stawowy objawy, materac przeciwodleżynowy refundacja, apo flutam ]

Powiązane tematy z artykułem: apo flutam gościec stawowy objawy materac przeciwodleżynowy refundacja