Przewlekła choroba zakaźna i przyszłość opieki zdrowotnej ad 12

Przede wszystkim nie dostarczamy nowych rezultatów osobom, które ich najbardziej potrzebują, ponieważ popyt jest skonstruowany w dużej mierze wokół pojęcia rynków. Zbyt mało jest planów kapitałowych, aby połączyć popyt z ciężarem choroby. Gdy leczenie jest łatwe do podania, dogodne i prawdopodobnie doprowadzi do wyleczenia lub doskonałej odpowiedzi klinicznej, pojawi się duży popyt na nie. Kiedy jednak taka potrzeba jest postrzegana jako popyt tylko wtedy, gdy istnieje ugruntowany rynek dla tych innowacji, uczciwe jest mówienie o niedoskonałości rynku, tak jak rozważamy testy diagnostyczne i leki wymagane do leczenia gruźlicy lekoopornej. stanie się to teraz, lub już istnieje, bez planu kapitałowego dotyczącego dostarczania nowych środków do przewlekłego zakażenia HCV. Telaprewir i boceprewir nie były szeroko stosowane od ich wprowadzenia w 2011 r., Ponieważ schemat wielolekowy obejmujący telaprewir lub boceprewir może kosztować ponad 67 000,84 USD. Sofosbuvir może początkowo być wyceniony na maksymalnie 90 000 USD na kurs 12-tygodniowy.86 Wysokie koszty ART zostały również przywołane, aby zatrzymać rozmowę o jej wprowadzeniu w biedniejsze rejony Afryki. Wraz z wprowadzeniem nastąpił gwałtowny spadek – ponad 90% – w kosztach. Jak znane jest PEPFAR i Światowy Fundusz, jest znane; dlaczego doprowadziły do dekady, łącząc ciężar choroby z popytem, pozostaje przedmiotem debaty.
Podobnie skuteczne leczenie nie zostało jeszcze wdrożone u pacjentów z gruźlicą, malarią, przewlekłym wirusowym zapaleniem wątroby typu C, cholery lub zaniedbanymi chorobami tropikalnymi . To samo dotyczy innych chorób przewlekłych, od cukrzycy po epilepsję, po poważne choroby psychiczne i wiele chorób sercowo-naczyniowych. w wielu ostrych stanach, od urazów po zatkany poród (i większość innych stanów wymagających interwencji chirurgicznej) i większość nowotworów. Rozwój nowych środków terapeutycznych wyprzedził nasze inwestycje w solidne platformy dostaw dostosowane do popytu. Tylko budując systemy opieki zdrowotnej, które zapewniają wysokiej jakości opiekę dla wszystkich, szczególnie tych najsłabszych, możemy dogonić rewolucję zapobiegawczą, diagnostyczną i terapeutyczną. Teraz potrzebujemy rewolucyjnej poprawy w zakresie prewencji, diagnostyki i opieki.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Prezentowany jako 123. wykład Shattuck na corocznym spotkaniu Massachusetts Medical Society, Boston, 10 maja 2013.
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Dziękuję Jonowi Niconchukowi, Victorii Koski-Karell, Agnes Binagwaho, Serenie Koenig i Cameronowi Nuttowi. Dziękuję również Mercedesowi Becerra, Jennie Block, Allanowi Brandtowi, Peterowi Drobacowi, Didi Farmerowi, Abbey Gardnerowi, Greggowi Gonsalvesowi, Markowi Harringtonowi, Cassiie van der Hoof Holstein, Salmaan Keshavjee, Fernetowi Léandre, Johnowi Mearie, Joi Mukherjee, Megan Murray, Edwardowi Nardellowi , Laurie Nuell, Jean William Pape, Andrea Reid, Michael Rich, Eric Sawyer, Jehane Sedky i Gretchen Williams do redakcji. Chociaż ten wykład nie był finansowany z żadnych konkretnych grantów, dziękuję Partnerom w Zdrowie, Brighamowi i Szpitalu Kobiet, Harvard Medical School, GHESKIO i Ministerstw Zdrowia Haiti i Rwandy za lata współpracy.
Author Affiliations
Z Departamentu Globalnego Zdrowia i Medycyny Społecznej, Harvard Medical School i oddziału Global Health Equity, Brigham i Women s Hospital – oba w Bostonie.
Wyślij prośby o ponowne przesłanie do Dr
[hasła pokrewne: gościec objawy, krople na zapalenie spojówek bez recepty, gościec objawy Warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: gościec objawy krople na zapalenie spojówek bez recepty materac przeciwodleżynowy refundacja